Врти сучи, постојано готвиме исто – овој рецепт е деликатес на годината!

Врти сучи, постојано готвиме исто – овој рецепт е деликатес на годината!

Ако се изморивте од вообичаените рецепти и ручеци од типот на компир, манџи, тестенини или месо, ова е решението за вас. Направете вкусен оброк со клавче.Подготовката погледнете ја во видеото на Tastymade.

Повеќе деликатеси на Готви.мк:

Динстано телешко со печурки

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки