Ги стави нозете во јаболков оцет – за 30 минути се случи ова!

Ги стави нозете во јаболков оцет – за 30 минути се случи ова!

Наместо да трошите пари на скапи препарати, ви треба само јаболков оцет. Овој метод ќе ве прочисти подобро од било која друга намирница.Оваа метода за детоксикација е многу евтина, и секако многу ефективна.

Наполнете легенче со топла вода, ставете шолја јаболков оцет, и промешајте.

Држете ги стапалата околу 30 минути.

Потоа, измијте ги нозете со ладна вода.

Оваа купка за стапалата ќе помогне да се регенерираат и да се отстрани било која инфекција.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки