Како да ја исчистите микробрановата печка за 5 минути со помош на само еден лимон?

Како да ја исчистите микробрановата печка за 5 минути со помош на само еден лимон?

Чистењето на микробрановата печка веќе не мора да биде толку напорно! Тајната е во лимонот…

За блескава микробранова печка потребен ви е 1 лимон, малку вода и 5 минути време.

Во микробрановата рерна ставете чинија до половина полна со вода во која има лимон пресечен на половина.

Вклучете ја печката на 3 минути.

Почекајте уште 2 минути – да се појави пареа и пребришете ги ѕидовите на микробрановата со салфети или крпа.

Ништо полесно, зар не?

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text