Маска за раце со која ќе ја победите есента

Маска за раце со која ќе ја победите есента

 Победете ја есента и сите непријатности која ги носи таа со себе. Ви треба само компир  за да се спасите од испуканите и суви раце.

Состојки:

  • 2 компири
  • 2 лажици јогурт
  • 2 лажици масло
  • 1 лажица павлака
  • 1 лажица сок од лимон
  • 1 лажица мед

Подготовка:

  1. Компирите се варат, се блендираат и се ставаат сите други состојки.
  2. Убаво се меша па смесата се става на рацете и се остава 15 минути.
  3. Врз смесата се става фолија.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Оваа декорација се прави за минута, а сите ќе ги воодушеви

ВИДЕО: Еве како да направите декоративна роза од домат за минута

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

 

singlepost_text