ФОТО: Таа е Инстаграм Ѕвезда – ослабе 47 килограми и сега изгледа вака!

ФОТО: Таа е Инстаграм Ѕвезда – ослабе 47 килограми и сега изгледа вака!

Бразилската блогерка Раина Тринидаде ослабна неверојатни 47 килограми, а со вишокот килограми се мачела со години. Таа за да се доведе до совршенство се довела и во опасност со секакви диети, изгладнувања и методи.Сепак, иако е ослабната толку многу, таа за себе верувале или не, мисли дека сеуште е дебела.

Таа има 114 илјади следбеници на Инстаграм. Со нив дели совети за слабеење и здрава храна.

Повеќе на Готви.мк:

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

За убава кожа на лицето: Домашна маска од круша

singlepost_text