ФОТО: Фестивал на виното во Македонско село – Втора вечер

ФОТО: Фестивал на виното во Македонско село – Втора вечер

Ѕвездено небо, панорамски поглед на градот, опојно македонско вино, вкусни деликатеси и убава македонска песна. Вака помина првиот ден од Фестивалот на виното во Македонско село.

„Ве покануваме, вас и вашите најблиски, да бидете дел од нашиот уникатен фестивалски амбиент и да уживате во пријатната атмосфера на комплексот со чаша убаво македонско вино! Вториот фестивалски ден го започнуваме во 15:00h со пријатните звуци на македонските чалгии. Во 18:00 часот продолжуваме со настапот групата Баклава која ќе ги пее најубавите македонски песни, омилени на сите генерации. Забавата ќе продолжи со настапот на групата Табиет кои ќе се појават на сцената во 20:30 часот“, информираат од Македонско село.

Влезот во комплексот “Македонско село” за време на фестивалските денови е 100 денари.

ПРОГРАМА

22.10.2016
Македонски чалгии (почеток 15.00h)
Чалгија Sound (почеток 18:00)
КАРОЛИНА ГОЧЕВА (почеток 20:30h)

23.10.2016
Македонски чалгии (почеток 13:00h)
Караванија (почеток 16:00h)

Повеќе информации прочитајте ТУКА

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Почнува Фестивалот на виното во Македонско село – Еве ја програмата

„Македонско село“ – магнет за домашните гости и странските туристи

Проверете кога имате автобус до „Македонско село“ – ЈСП со нова автобуска линија

Автентични куќи, хотел, ресторани… Отворен комплексот „Македонско село“

ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО: Ѕирнете во внатрешноста на комплексот „Македонско село“

singlepost_text