Чудото од намирница со која Викторија Бекам ги победи акните

Чудото од намирница со која Викторија Бекам ги победи акните

Кога станува збор за Викторија Бекам и нејзиниот изглед, познато е дека таа е модна икона, има најтенок струк и и покрај многуте деца кои ги роди, изглед на кој можат да и завидуваат и помлади девојки.Таа никогаш не криела дека со години се борела со акните, а на крајот со една волшебна намирница успеала да се реши од овој проблем.

Таа открива дека секој ден јаде лосос, кој и помага за кожата. И дава сјај, ги чисти акните и секако е многу вкусен.

Па, послушајте го советот од модната икона и решете го проблемот еднаш засекогаш.

Повеќе вести на Готви.мк:

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

За убава кожа на лицето: Домашна маска од круша

 

 

singlepost_text