Тие се полн погодок: Една порција неделно за здрав живот

Тие се полн погодок: Една порција неделно за здрав живот

Ако сакате организмот добро да ви функционира и да бидете здрави, ви препорачуваме да јадете бразилски ореви.Содржат селен, витамин Е,  и многу хранливи состојки.

Селенот помага да се решиме од разни воспаленија и помага за нормална функција на штитната жлезда.

ВАЖНА НАПОМЕНА: Не треба да се јадат често бидејќи селенот во големи количини може да доведе до паѓање на косата и стомачни тегоби.

Една порција неделно е сосема доволна.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?