Познатиот кардиолог советува: Јадете го ова и ќе ослабете 10 кила за 5 дена

Познатиот кардиолог советува: Јадете го ова и ќе ослабете 10 кила за 5 дена

Сите сакаме да изгледаме фит, а сега еден кардиолог измислил петдневна диета со која ќе изгубите 10 кила.

1 ден

За ручек еден портокал, едно јајце, 200 мл јогурт

За вечера 2 домати или краставици, 2 јајца, 2 парчиња двопек и зелена салата

 

2 ден

1 портокал, 1 јајце, шолја јогурт за ручек, додека, 125 гр говедско месо, домат, двопек и шолја кафе или чај за вечера

 

3ден

За ручек 1 јајце варено, 1 портокал, 1 шолја јогурт, 1 краставица

За вечера 125 гр говеско, 1 двопек, шолја чај

 

4 ден

За ручек 125 гр кравјо сирење, 1 домат и двопек

За вечера исто како и претходниот ден

 

5 последен ден

Ручек: 200 гр риба, 1 домат и 1 двопек

Вечера: пола килограм морков варен компир и грашок

 

НАПОМЕНА: Гответе го месото и зеленчукот без сол со малку вода

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

За убава кожа на лицето: Домашна маска од круша