Почнува Фестивалот на виното во Македонско село – Еве ја програмата

Почнува Фестивалот на виното во Македонско село – Еве ја програмата

Од 20 – 23 октомври, комплексот Македонско Село ќе биде место каде сите љубители на виното и храната ќе имаат можност да уживаат во вкусот на најубавите македонски вина, вкусната храна и звуците на македонската музика во пријатна, топла и традиционална атмосфера.

Во текот на четирите фестивалски денови, гостите на настанот ќе имаат можност да уживаат во голем број на специјалитети, млечни и сувомеснати деликатеси по одлични цени, кои се совршен спој со најубавите македонски вина.

За задоволството да биде комплетно, гостите ќе имаат можност истовремено да уживаат во уникатниот етно амбиент на комплексот, чистиот планински воздух и прекрасниот панорамски поглед на Скопје.

ПРОГРАМА

20.10.2016
Македонски чалгии (почеток 15:00h)
Синтезис (почеток 18:00h)

21.10.2016
Македонски чалгии (почеток 15:00h)
Баклава (почеток 18:00h)

22.10.2016
Македонски чалгии (почеток 15.00h)
Чалгија Sound (почеток 18:00)
КАРОЛИНА ГОЧЕВА (почеток 20:30h)

23.10.2016
Македонски чалгии (почеток 13:00h)
Караванија (почеток 16:00h)

Повеќе информации прочитајте ТУКА

Дозволете си несекојдневно доживување исполнето со убаво македонско вино и вкусна храна!

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

„Македонско село“ – магнет за домашните гости и странските туристи

Проверете кога имате автобус до „Македонско село“ – ЈСП со нова автобуска линија

Автентични куќи, хотел, ресторани… Отворен комплексот „Македонско село“

ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО: Ѕирнете во внатрешноста на комплексот „Македонско село“

singlepost_text