ФОТО: Марк од „Брза кујна” ги израдува колегите

ФОТО: Марк од „Брза кујна” ги израдува колегите

Марк кој со своите вешти и брзи раце го гледаме во Брза кујна, каде сите не забавува, не заборави дека денеска е Светски ден на готвачите, и како вистински професионалец, упати честитка на социјалните мрежи.

„Ви честитам среќен празник на сите колеги и пријатели готвачи… денеска е светски ден на готвачите!“ – напиша готвачот од хит-кулинарското шоу на Сител во постот на својот профил.

Повеќе забава на Готви.мк

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?