Највкусните крокети од сирење

Највкусните крокети од сирење

На овие крокети од сирење нема лесно да им одолеете!

Состојки:

  • 50 гр варен и испасиран компир
  • 300 гр свежо сирење
  • 2 жолчки
  • 2 лажици брашно
  • малку оригано
  • 1 лажичка сол по потреба
  • презла

Начин на подготовка:

  1. Добро измешајте ги варениот компир, свежото сирење, жолчките, брашното, ориганото, солта и со рака правете крокети или топчиња.
  2. Извалкајте ги во презла.
  3. Печете во тава во загреано масло додека не добијат златно-жолта боја.

На здравје!

Повеќе вести на Готви.мк

ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи

ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин

Печен спанаќ со јајца

ВИДЕО: Нема повеќе печење или пржење јајца, туку…

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца