Есенско смути за почеток на денот: Најубавото овошје во една чаша

Есенско смути за почеток на денот: Најубавото овошје во една чаша

Најубавото есенско овошје во една чаша за здрав и свеж старт на денот.

Состојки:

  • 2 круши
  • 5 смокви
  • 1 морков
  • 2 лажици чиа семе
  • 2 лажици мед
  • 100 мл вода

Подготовка:

  1. Сите состојки се ставаат во блендер и убаво се мати додека смесата не се соедини.
  2. Можете да додадете и нане за шмек.

Повеќе рецепти за здрав живот на Готви.мк:

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Портокалово смути – за да бидете активни цел ден

Смути од лубеница за почеток на денот – чувар на вашето здравје

Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден полн енергија

Направете смути од портокал кое децата ќе го обожаваат

Напиток кој го менува денот – Смути од кафе и банана

Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло