Временска за продолжениот викенд: Какви вести носат метеоролозите?

Временска за продолжениот викенд: Какви вести носат метеоролозите?

Оваа недела не очекуваат облаци и дожд. Ќе има врнежи од дожд, кои во западните и северните делови повремено ќе имаат умерен интензитет и локално ќе наврнат над 20 л/м2. На највисоките планински врвови во северозападните делови ќе има и врнежи од снег. Потоа во наредните денови ќе преовладува променливо облачно и релативно топло време со умерен југоисточен ветер, а локални врнежи од дожд се очекуваат во петок и во сабота.

Повеќе вести на Готви.мк:

18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема гол и им го покажа на сите

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

 

 

 

singlepost_text