Распалете ја скарата: Совршен рецепт за љубителите на месо

Распалете ја скарата: Совршен рецепт за љубителите на месо

Ако сте голем гурман и љубител на месо, тогаш имаме совршена ручек идеја за вас. Одете во двор, распалете ја скарата и подгответе се за вкусот кој следува.Одлично оди со пиво. Верувајте, уживањето е загарантирано.

Ова е супер идеја за продолжениот викенд:

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text