Овните сакаат луто, девицата прави магија во кујна – храната и хороскопот

Овните сакаат луто, девицата прави магија во кујна – храната и хороскопот

Хороскопските знаци различно реагираат на храната. Некои сакаат луто, некои здрава храна, други пак благо. Некои се склони кон дебелеење, некои не.Овенот токму каков што е неговиот темперамент, сака зачинета и лута храна, и биде4јќи се брзоплети, често не ја доџвакуваат храната при оброците. Имаат голем апетит и се прави гурмани.

Бикот е гастроном, ужива во храната и не може да држи диета. Многу сакаат да готват и знаат многу рецепти.

Близнаците обично имаат проблем со дебелина, а секогаш сакаат друштво на трпезата. Во кујната експериментираат и се креативни. Близнаците се меѓу најдобрите готвачи.

Раковите се исто така меѓу најдобрите кулинари, сопственици на ресторани и готвачи. Јадат брзо и не се грижат за здравјето и дебелината, сакаат само да уживаат во вкусот.

Лавот како хороскопски знак сака скапа храна и сака да ужива во луксузни ресторани. Особено треба да внимаваат каква храна јадат бидејќи се склони кон болести на срцето.

Девиците имаат проблеми со стомакот па затоа внимаваат што и како јадат. Тие прават магија во кујната. Штедливи се за се освен храна. Не сакаат да фрлаат остатоци.

Вагата обожава храна, вистински гурман и љубител на десерт. Најважен им е естетскиот изглед на јадењето и трпезата.

Шкорпијата сака калорична храна, зачини и пикантни вкусови. Тие би избрале солена пред блага храна.

Стрелецот сака благо, сака експерименти и некогаш е стрвен, а некогаш гладува со денови. Само физичката активност ги заштитува од дебелеење.

Јарецот внимава на квалитетот на храната и сака семејни ручеци и собири. Често држат диети.

Водолиите секогаш споделуваат храна, сакаат да готват, и често меѓу нив има вегетаријанци и вегани.

Рибата како последен знак сака традиционална храна, не сака експерименти, не е лакома, и секогаш нешто грицка. Лесно се приспособуваат во кујната и на трпезата.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

 

singlepost_text