СУПЕР ТРИК: Еве како сокот од портокал да не биде толку кисел!

СУПЕР ТРИК: Еве како сокот од портокал да не биде толку кисел!

Ви откриваме мал трик кој ќе ви помогне вашиот сок од портокал да биде многу повкусен…

Здравиот сок од портокал понекогаш може да биде многу кисел. За да не се случи тоа, трикот е во морковот, поточно, во половина морков!

Кога ќе ставите излупен и исечкан портокал во блендер, ставете и половина морков. Овој зеленчук ќе ја неутрализира киселоста, а вкусот ќе биде фантастичен.

Исто така, овој сок е преполн со витамин Ц, а одличен е против настинки и идеален е за убавината на кожата.

Повеќе вести на Готви.мк:

Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју сос

Салата која летово ќе ја правите секој ден

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

 

singlepost_text