Стави компир во патиките – нема да верувате што се случи потоа

Стави компир во патиките – нема да верувате што се случи потоа

Нема да верувате но одредени намирници од кујната можат да ви помогнат и за вашите чевли и раните на нозете. Со оглед на тоа дека сите имаме мака кога ќе купиме нови обувки, овие трикови се вредни злато.1. Облечете дебели чорапи и ставете ја ногата во кондурата. Загрејте ја со фен и одете. Материјалот од кој се направени чевлите се шири од топлина, па веќе нема да имате мака.

2. Ставете алкохол и тоалет во чевлите, а утредента кога ќе ги извадите хартиите, чевлите веќе нема да ве стегаат на местото каде ве стегале.

3. Ставете компир во чевлите и оставете ги цела вечер така. Утредента нема да мирисаат.

Повеќе вести на Готви.мк:

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите