Снегот ќе не изненади наскоро – Еве кога ќе вее во Скопје

Снегот ќе не изненади наскоро – Еве кога ќе вее во Скопје

Измените во долгорочните прогнози велат дека снегот оваа година ќе ни дојде порано, и дека ќе вее неколку дена во серија. Не се очекуваат услови за тој да се задржи на почвата, бар не до почетокот на декември.

Првите врнежи се очекуваат кон средината на идниот месец (Ноември), додека можност за да се задржат на почвата има дури во првата и втората недела на декември.

Околу новогодишните празници сега за сега се очекува дожд.

Треба да се има предвид дека долгорочните прогнози не се прецизни и податоците од нив треба да се земат со резерва и да се користат само како ориентација.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

 

Извор: Прес24

singlepost_text