Попладнево нови земјотреси: Балканот не престанува да се тресе

Попладнево нови земјотреси: Балканот не престанува да се тресе

И попладнево не престанува да се тресе тлото. Многу земјотреси се регистрирани на Балканот.

Земјотреси се почувствувани во Албанија и тоа со магнитуди од 2,0 и 2,6 степени, изминативе неколку часа.

Земјотрес ја стресе и Грција со јачина од 2,4 степени.

Земјотреси имало и во повеќе градови на Турција.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

За убава кожа на лицето: Домашна маска од круша

 

Преземено од Прес24

singlepost_text