Minolta DSC

Во ова село сите живееле 100 години: Мештаните тврдат, тајната е во една намирница

Само една чаша јогурт на ден е доволна за да бидеме здрави и полни со енергија.Порано во едно село во Грузија имало многу жители со над 100 години кои како тајна на долгиот живот го посочуваат јогуртот.

Богат е со калиум, фосфор, цинк, рибофлавин, протеини и Б12.

Исто така има и добри бактерии кои му помагаат на телото.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

За убава кожа на лицето: Домашна маска од круша