Пита со месо – ќе ја направите и ако никогаш не сте влегле во кујна

Пита со месо – ќе ја направите и ако никогаш не сте влегле во кујна

Овој брз и едноставен видео рецепт е совршена идеја за ручек на трпеза, со вашите најмили. Оваа пита со месо лесно се прави и лесно се јаде.Погледнете го начинот на подготовка во следното видео:

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло

Домашен рецепт со кој повеќе нема ни да помислите на цвекло од тегла

Релаксирајте се: Чај кој ги опушта мислите и мускулите

Смути на денот: Моркови во чаша

Чајот од шипка како лек

Царот на овошните сокови: Зошто треба да пиете сок од јаболка?

Слабејте и уживајте: Смути со јаболка идеално за најавените горештини

 

singlepost_text