ЈАДЕТЕ ПРАЗ: Овој зеленчук е крал на здравјето

ЈАДЕТЕ ПРАЗ: Овој зеленчук е крал на здравјето

Празот е старо растение кое го одгледувале уште старите Еѓипќани и Римјани, а има благотворни дејства за нашето здравје и тело.Содржи витамин Ц, белковини и бета-каротенин.Има железо, фолна киселина и витамин Б6.

Може да се јаде и свеж и зготвен, неговите ефекти не се намалуваат во никој случај.

Помага да бидеме полни витамини, да го зајакнеме имунитетот, делува добро на дигестивниот тракт и на проблемите со урината и цревата.

Повеќе вести на Готви.мк:

Вкусно мезе: Крокети со пилешко и шунка – одлични за со ладно пиво

Необичен десерт на кој мажите ќе се радуваат: Палачинки со пиво

Заврши „Пивофест 2016“, организаторите презадоволни – Колку пиво се испило?

Маријана главна ѕвезда на Пивофест – А, еве кој напиток за бронзен тен го препорачува!

Викенд мезе: Поховани маслинки – одлично одат со пиво

Добра вест за мажите: Ако пиете пиво ќе бидете ѕверови во кревет