Ова не се обични пржени лепчиња: Подгответе ги вака и долго ќе го памтите нивниот вкус!

Ова не се обични пржени лепчиња: Подгответе ги вака и долго ќе го памтите нивниот вкус!

Речиси и да не постои човек на светот кој не ги сака убавите, сочни пржени лепчиња. За нив ви се потребни само леб, јајца и малку сол.

Јајцата добро разматете ги со вилушка, посолете па измакајте го лебот.

Ако сакате коричката да биде што покрцкава, би било пожелно лебот да биде постар, а тавата со масло, добро загреана.

За пржените лепчиња да не ви бидат „досадни“ и вообичаени во јајцата додајте ситно изрендан кашкавал, ким, оригано и ситно сечкана шунка.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк

Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед

Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео)

ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница – неодолив домашен рецепт

Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки

ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

 

 

singlepost_text