Денеска е Светскиот ден на храната

Денеска е Светскиот ден на храната

Секоја година овој датум, 16 октомври, е посветен на сите наши гладни непознати пријатели ширум планетата. Иако ние уживаме во разни видови храна, но за жал постојат луѓе кои молат и за корка леб.

Значењето на одбележувањето на овој ден е уште поголемо ако се земе предвид дека во светот има над 800 милиони гладни луѓе.

Апелираме и се приклучуваме на повиците храната никогаш да не се фрла! Кој колку може бидете хумани, донирајте храна секаде каде што е потребно!

Повеќе вести на Готви.мк:

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

За убава кожа на лицето: Домашна маска од круша

 

singlepost_text