ВИДЕО: Пирошки од бајат леб – ова мезе е „прсти да излижеш”

ВИДЕО: Пирошки од бајат леб – ова мезе е „прсти да излижеш”

Направете вкусни пирошки од бајат леб кој сите го имаме по дома. Ви треба малку труд и малку време.

Состојки:

  • 1,2 векна бајат леб
  • 100 гр кашкавал
  • 100 гр салама
  • 100 гр презла
  • 100 гр сирење
  • 2 јајца
  • сол

Подготовката е опишана во следното видео:

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Печени тиквички со пилешко и зеленчук

Салата со рукола и пилешко

Полнет ананас со ориз и пилешко

Шпагети со гриловано пилешко и песто сос

ВИДЕО:  Рецепт за пилешко со 40 чешниња лук

Многу вкусно: Потпечена тава со пилешко месо и печурки

Pad Thai со пилешко