БРЗ РЕЦЕПТ: Тестенини со пилешко на посебен начин (ВИДЕО)

БРЗ РЕЦЕПТ: Тестенини со пилешко на посебен начин (ВИДЕО)

Видео блогот Tasty донесува уште еден интересен рецепт: тестенини со пилешко на поинаков начин.

Потребни ви се пилешки гради, пилешка супа, зачини, тестенини, павлака за готвење.

Начинот на подготовка погледнете го во видеото:

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство