Направете одлични и вкусни Нутела колачиња со само ТРИ СОСТОЈКИ! (ФОТО)

Направете одлични и вкусни Нутела колачиња со само ТРИ СОСТОЈКИ! (ФОТО)

На Instructables.com пронајдовме рецепт за колачиња кој сигурно ќе ви се допадне.

Нутелата веќе содржи многу додатоци (масло, млеко, чоколадо…) кои инаку би морале да ги додавате дополнително како би направиле американски колачиња, или „броунис“.

Еве како да ги подготвите овие Нутела колачиња на наједноставен начин!

Состојки:

  • 280 гр Нутела
  • 60 гр брашно
  • 2 јајца

Начин на подготовка:

  1. Добро измешајте ги трите состојки во сад.
  2. Ставете ја смесата во калапи за мафини.
  3. Печете во рерна на 180 степени околу 30 минути.

Еве го рецептот и во слики:

нутела колачиња инструкции

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

singlepost_text