ХУМАНОСТ: Боки Јовановски обезбеди покрив над глава за малиот Лука и неговото семејство

ХУМАНОСТ: Боки Јовановски обезбеди покрив над глава за малиот Лука и неговото семејство

„Кажано, ветено, сторено! Мисијата е комплетно завршена, преслаткиот Лука и неговите родители се вселија во нивниот нов, топол дом, станот е целосно наместен и опремен, изнајмен е на една година со целосно платени трошоци, да се надеваме дека нивната куќа ќе биде целосно реновирана во овој временски период! Сега ги имаат сите услови за пристоен и достоинствен живот, драг мој Лука дека си ми жив и здрав, ти си мојот херој. За Лука“, напиша Боки Јовановски на својот профил на Фејсбук.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

ФОТО: Наместо торта, за роденден доби 1001 роза

Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Принцот Хари е на диета – Еве што не смее да јаде

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text