БРЗ ВИКЕНД РУЧЕК: Колбаси, бифтек и компири во тава

БРЗ ВИКЕНД РУЧЕК: Колбаси, бифтек и компири во тава

Направет брз ручек со многу месо и вкусни компири во тава. Потребни ви се неколку минути.

Состојки:

  • 300 гр колбас
  • 400 гр бифтек
  • 400 гр компири
  • зачини
  • масло

Подготовка:

  1. Компирите се лупат и се варат неколку минути во солена вода.
  2. На тава со масло се пропржува бифтекот на кој му се додаваат зачини по избор.
  3. Се додаваат и компирите и колбасите исечени на кругови.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

 

singlepost_text