ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА: Ќе има ли спас од дождот?

ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА: Ќе има ли спас од дождот?

Денеска облачноста ќе се намалува и ќе преовладува претежно сончево време со мала до умерена локална облачност.  Во  утринските часови температурата на воздухот на некои места особено во Малешевскиот реѓион и во западните делови  на земјава има услови да се спушти под нулата.Нови врнежи од дожд се очекуваат  кон крајот на неделава и почетокот на наредната недела.

Повеќе вести на Готви.мк

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата