ПОСНА ТРПЕЗА: Вкусна манџа за овој петок

ПОСНА ТРПЕЗА: Вкусна манџа за овој петок

Направете вкусна посна манџа за овој посен петок.

Состојки:

 • 200 гр грашок
 • 100 гр фиде
 • 2 моркови
 • 1 кромид
 • 1 домат
 • 1 пиперка
 • 10 лажици масло
 • 500 мл вода
 • зачини

Подготовка:

 1. Зеленчукот нека ви биде подготвен. Морковот исечете го на кругови, а кромидот ситно исечете го. Ставете ги во тава со масло.
 2. Додадете го грашокот и доматот, па целата вода и фидето.
 3. Послужете со салата по желба.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО: Пица која се прави во филџан за неколку минути

Вистински пица деликатес

Ултра брзи пица мафини

Вегетаријанска пица

Пица а ла Бица

Домашна пица

Домашна пица капричиоза

Посно и вкусно: Фурнарини за 1 минута

 

 

singlepost_text