Есенска маска за кожата: Отстранете ги брчките со оваа магична овошка

Есенска маска за кожата: Отстранете ги брчките со оваа магична овошка

Есента е период кога може да ги искористиме благодетите на есенските плодови за да имаме здрава, мазна и сјајна кожа.Грозјето е еден од даровите на есента. Има витамини кои одговараат на секој тип кожа.

Потребни ви се неколку зрна грозје од кои треба да ги извадите семките, па да ја изблендирате смесата и да ја нанесете на претходно исплакнатото лице.

Потоа исплакнете со млака вода.

НАПОМЕНА: Белото грозје е за бел тен, црното за потемен тен.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате