Напивка која ја враќа силата и го зајакнува организмот: Најбрзото и најевтино смути на светот!

Напивка која ја враќа силата и го зајакнува организмот: Најбрзото и најевтино смути на светот!

Ова смути ќе го обожаваат децата, но ниту возрасните нема да можат да му одолеат!

Состојки:

  • 1 јаболко
  • 1 банана
  • половина чаша јогурт
  • половина чаша млеко
  • 1 лажица мед

Начин на подготовка:

  1. Исечкајте ги јаболкото и бананата.
  2. Ставете ги во блендер и додајте ги останатите состојки.
  3. Блендирајте додека не добиете глатка смеса.

Уживајте!

Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк:

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Портокалово смути – за да бидете активни цел ден

Смути од лубеница за почеток на денот – чувар на вашето здравје

Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден полн енергија

Направете смути од портокал кое децата ќе го обожаваат

Напиток кој го менува денот – Смути од кафе и банана

Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло

singlepost_text