Магдонос и мед за здраво срце

Магдонос и мед за здраво срце

Направете си природен лек за здраво срце, кој делува благотворно на вашето тело.

Состојки:

  • 1 поголема китка магдонос
  • 1 литар бело вино
  • 300 гр мед
  • 2 лажици вински оцет

Подготовка:

  1. Ставете ги сите состојки на оган и мешајте околу 10 минути.
  2. Внимателно прецедете ги во шише и пијте секојдневно по една лажица.

Повеќе вести на Готви.мк:

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

 

singlepost_text