ЉУБИТЕЛИТЕ НА МЕСО ЌЕ УЖИВААТ: Царско месо на трпеза

ЉУБИТЕЛИТЕ НА МЕСО ЌЕ УЖИВААТ: Царско месо на трпеза

Вкусно месо кое не залудно се нарекува царско. Брз и вкусен рецепт за вас и вашите најмили.

Состојки:

  • 250 гр царско месо
  • 200 мл вода
  • 1 шолја павлака
  • 1 лажица вегета
  • 1 лажица сенф
  • 3 лажици брашно
  • 500 гр зеленчук (мешавина)

Подготовка:

  1. Месото се сече на коцки и се пржи на тава со масло и зачини по избор, вегета и сенф.
  2. Се ставаат зеленчукот кој претходно ќе го обарите, брашното, водата и павлаката.
  3. Вкусот е одличен!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

 

singlepost_text