ЗА СРЕЌА И МИР ВО КУЌАТА: Еве што ќе се случи ако ви е неуредна кујната

ЗА СРЕЌА И МИР ВО КУЌАТА: Еве што ќе се случи ако ви е неуредна кујната

Кујната е местото кое куќата ја прави дом. За да бидете среќни и да имате мир во куќата, прочитајте ги овие древни Фенг Шуи техника за оваа просторија од домот.Најдобро место за кујна е западниот дел од домот. Никако не треба да е во центар.

Мора да биде чиста. Кујната не ја оставајте неуредна бидејќи така има помала хигиена и носи лоша среќа.

Шпоретот кој е сместен во аголот е во погрешна позиција. Не треба да стои ни до мијалникот.

Портокаловата кујна влијае да се здебелите.

Нередот во кујната значи помалку финансии.

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?