ВИДЕО: Пресече кришка леб – погледнете што се криеше во неа

ВИДЕО: Пресече кришка леб – погледнете што се криеше во неа

Јајцата се одличен начин да се започне или заврши денот. Ги јадеме секакви, пржени, варени…но сепак ваков деликатес немате пробано до сега.

Направете јајце во кришка леб, со што ќе добиете појадок од соништата.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Оваа декорација се прави за минута, а сите ќе ги воодушеви

ВИДЕО: Еве како да направите декоративна роза од домат за минута

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи

ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин

Зеленчукова супа

Крем супа од моркови

Телешка супа со куркума и брокула

Мисиркина супа со јајце

Пролетна супа

Јагнешка чорба по традиционален рецепт

Крем чорба од тиква и компири

 

singlepost_text