Ражнич од компир со пармезан, необичен и вкусен! (ВИДЕО)

Ражнич од компир со пармезан, необичен и вкусен! (ВИДЕО)

Благодарение на ова видео и вие можете да бидете профи кувар. Се што треба да направите е да ги повторите чекорите прикажани на снимката.

Состојки:

  • 2 компири
  • 2 дрвени стапчиња
  • малку растопен путер
  • 1 шолја рендан пармезан
  • 1/2 кесичка бибер
  • 1 лажичка лук
  • 1 лажичка пипер
  • 1 лажичка сол

Начинот на подготовка погледнете го во видеото:

На здравје!

Повеќе вести на Готви.мк:

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?