ВИДЕО: Нема да верувате – со овој брз трик нема солзи во кујната

ВИДЕО: Нема да верувате – со овој брз трик нема солзи во кујната

Иако кромидот дава посебна арома и ниедно јадење не може да се замисли без него, сепак неговото сечење е доста макотрпно и предизвикува солзи во кујната.Ви ја претставуваме најбрзата техника за сечење на кромид во кујната.

Забавувајте се и гответе со љубов 🙂

 

Повеќе трикови на Готви.мк:

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Оваа декорација се прави за минута, а сите ќе ги воодушеви

ВИДЕО: Еве како да направите декоративна роза од домат за минута

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

singlepost_text