Малку калории, многу витамини – јадете го ова овошје

Малку калории, многу витамини – јадете го ова овошје

Мангото е овошје кое мора да го вметнете во вашата листа на јадење, а еве и зошто е тоа така:Има само 103 калории, има витамин Ц, А, Б6, бакар, калиум, магнезиум, како и пробиотски влакна.

Спречува да се формираат канцерогени клетки, ги зајакнува црвените крвни зрнца и помага во слабеењето.

Мангото е овошка добра за видот и за сите болести со срцето.

Па, не чекајте, веднаш набавете го овој еликсир за здравје.

Повеќе вести на Готви.мк:

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text