ЕСЕНСКИ КРАЛСКИ ТРЕТМАН: Маска за најпроблематичната кожа

ЕСЕНСКИ КРАЛСКИ ТРЕТМАН: Маска за најпроблематичната кожа

Направете маска за лице од есенското богатство – дуњата!Ако имате проблематична кожа, мрсна кожа или многу акни, ова е решението за вас.

Изрендајте поситно дуња и додадете бадемово масло. Ставете ја маската на лицето и исплакнете по 20 минути.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

За убава кожа на лицето: Домашна маска од круша