Џејми Оливер не учи: Вака се употребува нож во кујната (ВИДЕО)

Џејми Оливер не учи: Вака се употребува нож во кујната (ВИДЕО)

Џејми Оливер е врвен светски готвач, кој никогаш не се штеди кога треба да го пренесе своето знаење.Овој пат ви покажува трикови со нож во кујната.

Погледнете го видеото и научете нешто ново.

 

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете солени мафини за 3 минути

Класични благи мафини

Солени мафини со козјо сирење

Чоколадни мафини

ВИДЕО: Мафини со сирење готови за 10 минути

Мафини со 5 семиња

Брзо овесни мафини

singlepost_text