Земјотрес почувствуван во Скопје

Земјотрес почувствуван во Скопје

Во текот на вчерашниот ден  во 18 часот и 14 минути беше почуствуван земјотрес во Македонија кој бил со интензитет од 2,1 степени.Епицентарот на овој земјотрес бил 20 километри северо-западно од Скопје (кај Чучер Сандево) на длабочина од  километар.

Земјотреси со послаб интензитет во регионот во текот на вчерашниот ден биле регистрирани и во Турција и Грција.

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Како беше почувствуван саботниот земјотрес во ТЦ Капитол во Скопје

Професионално и храбро – Колешките и честитаат на Топалова за смиреноста за време на вестите на МТВ

Препораки од Американската влада: Кога има земјотрес (АНИМИРАНО ВИДЕО)

ЗЕМЈОТРЕСИ ВО СКОПЈЕ: Се тресеше телевизијата – Како изгледал земјотресот во Канал 5 (ВИДЕО)

Земјотрес додека најавуваше прилог во вестите на МТВ – Презентерката сепак остана смирена (ВИДЕО)

ВИДЕО: Здрма за време на снимањето на квизот на Лила

singlepost_text