ВИДЕО: Супа од компир – вкусен и здрав есенски ручек

ВИДЕО: Супа од компир – вкусен и здрав есенски ручек

Направете вкусен и здрав есенски ручек. Со оглед на тоа дека ручекот не е ручек без топла и хранлива супа, ви нудиме рецепт за супа со компир, која е и здрава и со одличен вкус.Ќе се изненадите.

Се што треба е да го погледнете видеото:

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

 

singlepost_text