Зел нож и пресекол морков на половина. Нема да верувате дека го направил ОВА!

Зел нож и пресекол морков на половина. Нема да верувате дека го направил ОВА!

Сите добро знаеме дека морковот е еден од најздравите зеленчуци, а содржи доста корисни и лековити состојки.

Но, знаевте ли дека од морков можете да направите уметничко дело.

Овој мајстор ќе ви покаже како да ги декорирате вашите јадења со украси од морков:

Повеќе вести на Готви.мк

Дали некогаш сте виделе долги јајца? Нема да верувате како се прават

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Оваа декорација се прави за минута, а сите ќе ги воодушеви

ВИДЕО: Еве како да направите декоративна роза од домат за минута

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи

ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин

 

singlepost_text