Посен десерт за оваа среда: Брзи вафли

Посен десерт за оваа среда: Брзи вафли

 За оние кои постат, имаме супер вкусен десерт за оваа среда. Брзи вафли со неодолив вкус кои ќе го израдуваат вашето семејство.

Состојки:

  • 300 гр брашно
  • 8 лажици масло
  • 2 лажици шеќер
  • 1 лажица пециво
  • 200 мл вода
  • 1 лажичка сол

Поготовка:

  1. Сите состојки ги мешаме во сад, па откако смесата ја добива потребната густина, црпиме со кутлача и ставаме на апарат за вафли или тостер.
  2. Сервираме со мармалад или џем.

Повеќе десерти на сајтот на Готви.мк:

ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

singlepost_text