Посебен рецепт за макарони: Мешавина од која нема насит

Посебен рецепт за макарони: Мешавина од која нема насит

Направете вкусни тестенини со намирници кои ги имате во кујната. Има одличен вкус, но ова јадење ќе рашири и прекрасна арома во кујната.

Состојки:

  • 350 гр тестенини
  • 300 гр колбаси
  • 3 главици кромид
  • 300 гр шери доматиѓ
  • зачини и масло

Подготовка:

  1. Во тава со масло пропржете го кромидот, со колбасите и зачините, па мешајте пет минути.
  2. Сварете ги тестенините во солена вода, исцедете и додајте ја смесата од тавата.
  3. Сервирајте со сос од шери доматите.

Повеќе рецепти на страната на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

СОВЕТ: Како да направите добр

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство