Маска за суво лице: Три состојки за решение на проблемот

Маска за суво лице: Три состојки за решение на проблемот

Со три состојки од кујната, решете се со проблемот на сувата кожа. Ви требаат авокадо, портокали и мед. Комбинацијата е вредна злато.

Состојки:

  • 1 авокадо
  • 30 мл сок од портокал
  • 1 лажица мед
  • 5 капки камилица

Подготовка:

  1. Се се става во блендер, се нанесува на лицето, па по 30 минути се мие лицето со млака вода.
  2. Лицето ќе ви биде свежо.

Повеќе вести на Готви.мк:

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

 

 

 

singlepost_text