Како да сте во кафеана: Салата со модар домат

Како да сте во кафеана: Салата со модар домат

Вкусна посна салата со модар домат за вашата трпеза. Ќе имате чувство дека сте во кафеана. Вкусот е одличен.

Состојки:

  • 3 модри домати
  • 7 лукчиња
  • маслиново масло
  • јаболков оцет
  • магдонос

Подготовка:

  1. Модриот домат се лупи и се сече на кругови, па на тава со масло ги редиме круговите и ги печеме неколку минути на 200 степени.
  2. Во еден сад ги сецкаме останатите состојки, магдоносот и лукот, па ставаме и масло и оцет.
  3. Доматите ги вадиме од рерна, ставаме врз нив од смесата и додаваме сол.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

 

singlepost_text